Prakses programmai tuvojoties noslēgumam, iepazīstinām ar Youth LAB veiksmes stāstiem – absolventiem, kuri pēc prakses beigām atgriezušies SEB bankā un turpina virzīties pretī panākumiem. Savos pieredzes stāstos dalīsies Beatričė, Evelīna un Delis.
Prakses programmai tuvojoties noslēgumam, iepazīstinām ar Youth LAB veiksmes stāstiem – absolventiem, kuri pēc prakses beigām atgriezušies SEB bankā un turpina virzīties pretī panākumiem. Savos pieredzes stāstos dalīsies Beatriče, Evelīna un Delis.
Izaugsmes stāsts: No praktikantes līdz mārketinga projektu vadītājai
Delis Krūstika Youth LAB prakses programmā piedalījās 2019. gadā. Tolaik viņa bija Tartu Universitātes otrā kursa studente Ekonomikas fakultātē. Pēc absolvēšanas Delis strādāja jaunuzņēmumā un mazumtirdzniecības uzņēmumā kā mārketinga speciālists. Tomēr viņa joprojām vēlējās atgriezties SEB bankā, tāpēc nemitīgi sekoja līdzi izsludinātajiem darba piedāvājumiem.
Šā gada pirmajā pusē viņai beidzot bija iespēja atkal pievienoties komandai – Delis uzsāka darbu kā privātpersonu segmenta mārketinga projektu vadītāja. “Piedalīšanās prakses programmā man bija iespēja sevi pierādīt un apliecināt kolēģu acīs, tāpēc šo pieredzi uzskatu par ļoti vērtīgu,” viņa norāda.
Delis stāsta, ka praksē pavadītais laiks viņai devis pārliecību par sevi. Viņa juta, ka komandas biedri viņai tic un pieņem kā līdzvērtīgu. Delis uzskata, ka viņas kolēģi ir ļoti izpalīdzīgi un jauki, un tas sniedza jaunu izpratni par patīkamu darba vidi.
Pirms Youth LAB prakses programmas Delis, protams, nesapņoja par darbu bankā, un pieteicās vairāk nejaušības dēļ, nelolojot lielas cerības: “Pārsteidzošā kārtā mani uzņēma praksē, un apmēram pēc nedēļas aizspriedums par “garlaicīgo banku” no manas apziņas jau bija pazudis.”
Delis uzskata, ka dzīvē jābūt nedaudz veiksmei un sakritībām, kas mūs aizved uz pareizajām vietām.
Youth LAB prakses programma: Pieredze, kuru neaizmirst
Evelīna Eglīte, SEB Mārketinga un komunikācijas pārvaldes asistente Latvijā, šobrīd ikdienā atbild par bankas zīmola un reklāmas materiāliem, nodrošina Mārketinga pārvaldes dokumentu apriti un nomenklatūru, kā arī iesaistās klientu un darbinieku pasākumu organizēšanā.
Viņa savulaik pieteicās SEB Youth LAB prakses programmai, jo vēlējās vasaru pavadīt jēgpilni, kā arī attīstīt augstskolā iegūtās iemaņas, pilnveidot sevi un uzsākt ceļu uz augšup pa karjeras kāpnēm. Iespēja kļūt par dalībnieci šajā prakses programmā Evelīnai šķita vilinoša un intriģējoša, tāpēc atlases procesā viņa piedalījās ar lielu mērķtiecību un degsmi.
Youth LAB prakses programmas pievienotā vērtība attaisnoja un pārsniedza sākotnējās cerības – viņai bija iespēja tīkloties ar Baltijas kolēģiem, būt klāt dažādos projektos to izstrādes procesā, praktiski darboties izvēlētajā pārvaldē, kā arī uzzināt vairāk par bankas iekšējo darbību un struktūru.
“Youth LAB ir unikāla platforma, kas piedāvā dinamisku darba vidi, atsaucīgus kolēģus un brīvību attīstīt savas idejas. Prakses laiks paskrēja nemanot, taču jau no pirmās dienas es jutos kā viena no lielās bankas komandas svarīgajiem dalībniekiem. Šādu pieredzi es nekad neaizmirsīšu!”
Dzīve SEB bankā: Vērtībām šeit ir nozīme
Katram uzņēmumam ir sava darba ētika un organizatoriskā kultūra, un arī SEB banka nav izņēmums. Populārais teiciens skan – labāk kaut ko redzēt vienreiz, nekā par to dzirdēt tūkstoš reižu. Līdzīgi var teikt par SEB iekšējo kultūru – tikai strādājot šeit, var patiesi sajust, kā dzīvo SEB darbinieki.
Beatriče Martišūte, kura 2019. gadā absolvēja Youth LAB prakses programmu un patlaban strādā par mārketinga projektu vadītāju Lietuvā, kā sešas galvenās personības iezīmes un prasmes darbam SEB bankā nosauc godīgumu, lojalitāti, cieņu, atbildību, vienkāršību un līdzcietību.
Topošajiem Youth LAB praktikantiem Beatričė iesaka būt pašiem, uzticēties savām prasmēm un lieliski pavadīt laiku. “Sešas nedēļas paiet neticamā ātrumā, tāpēc izmantojiet šo laiku un katru iespēju, ko banka jums sniedz,” viņa piebilst.