SEB Inovāciju centram Rīgā aprit 3 gadi
Pirms trim gadiem, 2018. gada 4. septembrī, tika atklāts SEB Inovāciju centrs Rīgā ar mērķi radīt ērtu vidi, kur iesaistīt darbiniekus, uzņēmējus un sadarbības partnerus dažādās inovāciju aktivitātēs. Šī ir vieta, kurā izaicināt sevi domāt ārpus ikdienas rāmjiem, izkāpt no savas komforta zonas un izrauties no rutīnas. SEB Inovāciju centrs ir kļuvis par mājvietu iekšējiem Dizaina sprintiem, YouthLAB semināriem, dažādām darbnīcām, un ir pierādījums mūsu inovāciju kultūrai. Arī ideja par pašu SEB Inovāciju centru radās darbinieku Inovāciju laboratorijā.
Inovāciju centrs ir arī radoša vide, kur atrast nākotnes biznesa modeļus sadarbībai ar citiem uzņēmumiem, un Izaugsmes programmas mājvieta, kurā uzņēmumi uzstāda ambiciozus mērķus un izaicina sevi. Arī šobrīd Inovāciju centrs veiksmīgi pielāgojies esošajai situācijai un veido pasākumus virtuālajā formātā, lai tad, kad tas būs iespējams, atkal pulcētos Inovāciju centra telpās.
Daži fakti par svarīgākajiem Inovāciju centra pasākumiem
Izaugsmes programma ir biznesa akcelerācijas programma, ko uzņēmēji jau sesto reizi varēs izmantot sava biznesa attīstībai. Piecās iepriekšējās kārtās Izaugsmes programmu ir absolvējuši 59 uzņēmumi, kuru vidū ir Centrālā laboratorija, Skrivanek, Smiltenes piens u.c. Iepriekšējās kārtās kopā iesaistīti vairāk nekā 36 nozaru eksperti no Latvijas un ārvalstīm, savukārt Izaugsmes programmas lekcijas kopumā Facebook un Delfi noskatījušies vairāk nekā 101 000 interesentu.
Inovāciju centrs palīdz risināt arī bankas izaicinājumus un veicina darbinieku izaugsmi, organizējot Dizaina sprintus. Šogad aizvadīta jau trešā dizaina sprinta nedēļa, kuras laikā sešas komandas radīja un testēja risinājumus, lai uzlabotu saziņu ar korporatīvajiem klientiem, apvienotu investīciju, pensiju un uzkrājumu veidošanas plūsmas mobilajā lietotnē un citiem izaicinājumiem. Šogad Dizaina sprinta nedēļā tika iesaistīti 12 komandu moderatori, 7 eksperti, 30 klienti un vairāk nekā 50 bankas darbinieki.
Kopā ar personāla un mārketinga daļām tiek rīkota vasaras prakses programma studentiem YouthLAB. Tajā divu mēnešu garumā jaunieši gūst pieredzi dažādos SEB departamentos un risina bankas izaicinājumus Baltijas komandās. Šogad praksei pieteicās 1300 jauniešu visā Baltijā, no kuriem 70 tika izvēlēti prakses programmai, tostarp arī 18 dalībnieki no Latvijas. Mums prieks, ka vidēji 13% praktikantu pēc YouthLAB absolvēšanas paliek strādāt bankā.
Esam izveidojuši sēriju ciklu “Ilgtspējas sarunas”, lai pievērstu sabiedrības uzmanību ilgtspējas aspektiem ar diskusiju palīdzību, kurās piedalās dažādi nozares eksperti. Divu gadu laikā tiešraidēs esam sasnieguši vairāk nekā 118 000 lielu auditoriju, kā arī veidojuši citas diskusijas par biznesa attīstību un pielāgošanos krīzes apstākļiem, šogad sasniedzot 12 000 skatījumu.
Šo gadu laikā esam sadarbojušies ar vairākām Latvijas augstskolām, LIAA, SOS bērnu ciematu, Techhub Riga, Mastercard, Latban u.c., kā arī kopā ar mārketinga un privātpersonu segmenta kolēģiem izveidojuši pastāvīgu sadarbību ar Future Heroes programmu. Future Heroes ir līderības un uzņēmējdarbības prasmju attīstības programma meitenēm vecumā no 13 līdz 17 gadiem, lai atklātu savu potenciālu un radītu pozitīvu ietekmi pasaulē.
Baltijas inovāciju komandas vadītājs Kārlis Karolis min, ka “Eiropas un Reģionālais inovāciju vērtējums Latviju 2021. gadā ierindojis to valstu vidū, kurai inovācija vēl attīstās, tādēļ jo īpaši augstu novērtēju, ka mūsu Inovāciju centrā, iesaistot darbiniekus, citus uzņēmumus, augstskolas vai organizācijas veicinām izpratni par inovācijām un attīstām inovāciju spējas, bez kurām mūsdienās konkurēt ir grūti. Šobrīd mūsu četros Inovāciju centros Baltijas valstīs aktivitātes, kas virza uz eksperimentēšanu, ambīciju uzstādīšanu, kā arī jaunu biznesa modeļu un sadarbību atrašanu notiek attālināti, tomēr novēlu Inovāciju centram drīzumā uzņemt apmeklētājus arī klātienē, lai radītu jaunus, vēl nebijušus inovatīvus savienojumus!”
“Inovāciju komandā esam gandarīti, ka Inovāciju centrā uzsāktās iniciatīvas izdevies veiksmīgi transformēt virtuālajā formātā un turpināt attīstīt inovāciju kultūru bankā, kas ir viens no mūsu galvenajiem uzdevumiem. Tomēr mēs neapstājamies pie sasniegtā un meklējam gan jaunus veidus, kā sasniegt darbiniekus, gan sekot līdzi globālajām inovāciju tendencēm. Piemēram, esam spēruši pirmos soļus jaunu starpnozaru risinājumu radīšanā, kopā ar citiem uzņēmumiem un plānojam attīstīt koprades virzienu arī turpmāk,” komentē inovāciju vadītāja Irēna Vercmane.
Arī nākotnē turpināsim iesākto, nodrošinot platformu mūsu darbinieku, uzņēmumu un citu partneru sadarbībai, veicinot inovāciju kultūru Latvijā.