SEB banka kreditē zemnieku saimniecības “Putriņas” modernizāciju
SEB banka piešķīrusi divus aizdevumus ilgtermiņa ieguldījumu veikšanai zemnieku saimniecībai “Putriņas” Glūdas pagastā. Aizdevumu kopsumma ir 1,1 miljons eiro, kas tiks ieguldīti fermas rekonstrukcijā, automatizējot un tehnoloģiski uzlabojot fermas darbu. Daļu finansējuma paredzēts ieguldīt arī fermas energoefektivitātē, uzstādot saules enerģijas paneļus.
“Mērķis ir efektivitātes uzlabošana, lai iespējami samazinātu roku darbu un arī elektrības rēķinu. Darbaspēka trūkumu izjūtam jau sen, tā ir arī šā brīža aktualitāte, tāpēc cenšamies maksimāli visus procesus fermā robotizēt un automatizēt. Slaucamo govju kūts jau ir robotizēta, tagad kārta jaunlopu kūtij,” par aizņēmuma mērķi stāsta ZS “Putriņas” saimniece Vera Veidliņa. Ieguldījums fermas modernizācijā tiek veikts ar Lauku Atbalsta dienesta līdzfinansējumu.
“Esam gandarīti sadarboties ar Latvijas lauksaimniekiem, kuri mērķtiecīgi iegulda savu saimniecību efektivitātes uzlabošanā un energorisinājumos. Tas palielina šo saimniecību konkurētspēju un rada pamatu ilgtermiņa attīstībai. SEB bankai ir virkne sekmīgu sadarbības projektu ar lauksaimniekiem visos Latvijas novados, kas ļauj mums labāk izprast zemnieku saimniecību vajadzības un piedāvāt piemērotus finansēšanas risinājumus,” saka SEB bankas Mazo un vidējo uzņēmumu finansēšanas vadītājs Ģirts Priede.
ZS “Putriņas” pašlaik apsaimnieko aptuveni 550 hektārus zemes, fermā ir aptuveni 360 lopi. Saimniecības pamatbizness ir piena ražošana, bet papildus tam attīstīta arī graudkopība. Daļu no graudiem saimniecība izmanto lopbarībai, daļu nodod. “Putriņas” ir viena no tām saimniecībām, kas izveidota uz veco fermu bāzes, tāpēc pēdējo gadu laikā tiek veikti apjomīgi ieguldījumi, lai savestu kārtībā ēkas, uzlabotu lopu turēšanas apstākļus un palielinātu piena ražošanas apjomu.
Saimniecībā ar SEB bankas finansējumu ir jau uzbūvēta jauna, pilnībā automatizēta kūts, kurā uzstādīti slaukšanas roboti, automātiskās barošanas sistēmas.
Arī saimniecības turpmākajā attīstībā iecerēts uzlabot tehnoloģiskos procesus, uzlabojot gan lopu barošanas, gan barības uzglabāšanas procesus, stāsta V. Veidliņa. Otrs nozīmīgs virziens, kas jāpaveic nākotnē, ir fermas kompleksa teritorijas sakārtošana.