SEB organizē airBaltic obligāciju laidienu 200 miljonu eiro vērtībā
Latvijas lidsabiedrība airBaltic 2019. gada 23. jūlijā ir veiksmīgi emitējusi piecu gadu obligācijas 200 miljonu eiro vērtībā, kuru procentu likme ir 6,75%. Šī ir lielākā Latvijas uzņēmumu obligāciju emisija. Starptautiskie un vietējie investori atzinīgi novērtēja darījuma piedāvājumu, kā rezultātā obligācijas iegādājās vairāk nekā simts investori no 25 valstīm un pieprasījums pārsniedza piedāvājumu.
airBaltic vadības komanda kopā ar starptautisko investīciju banku J.P. Morgan un SEB banku rīkoja plaši apmeklētu sešu dienu investīciju prezentācijas tūri, kurā tikās ar potenciālajiem investoriem visās trīs Baltijas valstu galvaspilsētās, kā arī Londonā, Frankfurtē, Cīrihē, Ženēvā un Helsinkos.
airBaltic izpilddirektors Martins Gauss (Martin Gauss): "Šis ir vēsturisks sasniegums mūsu lidsabiedrībai – mēs esam ne tikai emitējuši lielākās obligācijas Latvijas uzņēmējdarbības vēsturē, bet airBaltic arī ir kļuvusi par pirmo lidsabiedrību Centrāleiropā un Austrumeiropā, kas ar eiroobligāciju piedāvājumu ienāk starptautiskajā parāda vērtspapīru tirgū. Investori ir skaidri apliecinājuši, ka saredz airBaltic stratēģiju kā spēcīgu. Mēs turpināsim īstenot mūsu attīstības stratēģiju, kas ir daļa no airBaltic Destination 2025 biznesa plāna. Emitējot obligācijas, mēs ievērojami stiprināsim uzņēmuma likviditāti un bilanci, kā arī turpināsim investīcijas mūsu lidmašīnu flotes modernizācijā.”
SEB Baltijas nodaļas kapitāla tirgus direktors Pauliuss Zurausks (Paulius Žurauskas) norāda: „Šis darījums uzsver gan reģionālo, gan starptautisko investoru stabilu atbalstu un atzinību par airBaltic darbības rezultātiem. Baltijas un Ziemeļvalstu investori izrādīja stabilu pieprasījumu. Šis darījums paver ceļu turpmākajai mūsu reģiona parāda vērtspapīru tirgus attīstībai.”
Plānots, ka darījumu izpilde par obligāciju iegādi tiks noslēgta 2019. gada 30. jūlijā. Obligācijas tiks kotētas Euronext Dublinas biržā, kas ir viena no atzītākajām obligāciju kotēšanas platformām pasaulē.
airBaltic par šī obligāciju piedāvājuma globālo koordinatoru izvēlējās investīciju banku J.P. Morgan, kas kopā ar SEB banku strādāja pie šī darījuma izpildes. airBaltic vadošais juridiskais padomnieks Anglijas tiesību jautājumos bija starptautiskais advokātu birojs Dentons, bet Latvijas tiesību jautājumos konsultēja advokātu birojs Cobalt. J.P. Morgan un SEB bankas juridiskais konsultants Anglijas tiesību jautājumos bija advokātu birojs Linklaters.
2019. gada 10. jūlijā airBaltic saņēma starptautiskās reitingu aģentūras Standard & Poor’s sākotnējo BB- kredītreitingu ar stabilu nākotnes perspektīvu.
airBaltic ir veiksmīgi veidots reģionālais pārvadātājs, kurš ieņem nozīmīgu lomu gaisa savienojamības nodrošināšanā uz Latviju un Baltiju. Biznesa stratēģijas konsultāciju uzņēmuma Roland Berger nesen veiktais pētījums liecina, ka airBaltic ieguldījums tieši un netieši Latvijas IKP pērn veidoja 2,5%, un uzņēmums nodrošināja gandrīz 30 000 saistītu darbvietu. airBaltic ieņem vadošo pozīciju Baltijas reģionā kā tirgus līderis Rīgas lidostā, kā arī nodrošina patstāvīgu klātbūtni Viļņas un Tallinas lidostās ar konkurētspējīgu izmaksu struktūru. airBaltic galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 80% akciju, bet Larsam Tūsenam ar viņam pilnībā piederošu SIA Aircraft Leasing 1 pieder aptuveni 20%.
airBaltic nodrošina lidojumus uz vairāk nekā 80 galamērķiem no Rīgas, Tallinas un Viļņas, piedāvājot ērtus savienojumus no Rīgas uz plašo galamērķu klāstu lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā, Skandināvijā, NVS un Tuvajos Austrumos.