Strādājot bankas filiālē, Darja saprata, ka viņu interesē darbs ar naudas atmazgāšanas novēršanu, tādēļ, kad viņa ievēroja, ka Darbības uzraudzības nodaļā ir parādījusies vakance, viņa nekavējoties tai pieteicās. „Tā ir plaša un aizraujoša joma, kurā strādājot ir jāorientējas likumdošanā, jāizprot biznesa loģika un jāzina daudz citu lietu, lai varētu izmeklēt aizdomīgus darījumus,” saka Darja.
Lūdzu, pastāsti par savu līdzšinējo karjeru SEB!
Man ir bakalaura grāds komunikācijas zinātnēs, un šajā jomā esmu strādājusi, taču es sapratu, ka tas nav mans aicinājums. Tādēļ es sāku meklēt kaut ko citu un ieraudzīju SEB bankas sludinājumu ar vakanci bankas filiālē.
Man nebija iepriekšējas pieredzes banku sektorā, taču tas likās interesanti. Tāpēc es pieteicos, ieguvu šo darbu un sāku strādāt. Tas notika 2017. gadā. Filiālē es pavadīju pusotru gadu un apguvu visu, ko savā pozīcijā varēju iemācīties.
Šajā laikā es sapratu, ka mani interesē naudas atmazgāšanas novēršanas joma. Tādēļ, kad pamanīju, ka SEB Global Services meklē AML monitoringa speciālistu, es pieteicos un sāku strādāt šajā jomā. Pavisam nesen sāku strādāt jaunā lomā – kā biznesa analītiķe.
Darja Golosuja
Amats: Biznesa analītiķe, Darbības uzraudzības nodaļa SEB grupas biznesa pakalpojumu centrā Rīgā
Izglītība: Maģistra grāds matemātiskajā ekonomikā, Latvijas Universitāte
Intereses: Joga, vinila skaņuplašu un pastkaršu kolekcionēšana
Kādi ir AML jomas biznesa analītiķa pienākumi?
Mans galvenais pienākums ir meklēt vislabākos risinājumus, lai mūsu komanda varētu efektīvi veikt klientu transakciju uzraudzību un identificēt aizdomīgus darījumus. Šim mērķim mēs izmantojam daudzas IT sistēmas, katrai no tām ir savi parametri, un tās nemitīgi mainās un attīstās gan jaunu regulējošo prasību ietekmē, gan pēc mūsu pašu pieprasījuma. Mans uzdevums ir savienot jaunās prasības no mūsu partneriem ar mūsu IT iespējām un atrast veidu, kā tās veiksmīgi ieviest.
Kuri no Taviem pienākumiem Tev šķiet visaizraujošākie?
Darījumu izmeklēšanas process ir ļoti aizraujošs. Man jādarbojas līdzīgi kā detektīvam. Ir jāpārzina likumi, jāorientējas klienta uzņēmējdarbības specifikā un jāspēj saprast, vai klienta darījumi ir tai atbilstoši.
Nav noslēpums, ka ir cilvēki, kas meklē iespējas legalizēt pretlikumīgi iegūtus līdzekļus. Mēs esam aizsardzības līnija pret šādiem mēģinājumiem, un mūsu uzdevums ir pasargāt banku un tās reputāciju.
Mana darba pievienotā vērtība ir tā, ka cilvēki un uzņēmumi, kas nodarbojas ar pretlikumīgām aktivitātēm, tiks pieķerti. Tas palīdz veidot labāku sabiedrību.
Kurās jomās Tu vēlies attīstīt savas prasmes nākotnē?
Savā amatā esmu salīdzinoši īsu laiku, un šeit vēl ir daudz, ko apgūt. Tādēļ tuvākajā nākotnē noteikti saskatu sevi pašreizējā lomā, taču es vēlētos apgūt jaunas tehniskās prasmes, piemēram, programmēšanas pamatus. Man nav ambīciju kļūt par programmētāju, taču tas palīdzētu man labāk izprast manus IT kolēģus un kļūt par labāku sadarbības partneri viņiem.
Ko Tu vari pastāstīt par SEB kā darba vietu?
Pirms sāku šeit strādāt, man likās, ka cilvēki, kas strādā bankā, ir ļoti nopietni. Sākot šeit strādāt, ieraudzīju, ka kolēģi ir draudzīgi, atvērti un pretimnākoši. SEB ir liela organizācija ar lielisku reputāciju, un man patīk būt daļai no tās un piederēt kaut kam lielākam. Man ir svarīgi, ka SEB arī iesaistās daudzos labdarības projektos. Piemēram, katru gadu Ziemassvētkos darbiniekiem ir iespēja atbalstīt seniorus vai bāreņus, un es vienmēr iesaistos.
Vai Tu vari atklāt, kādi ir Tavi hobiji?
Man patīk joga. Es ilgi vēlējos to pamēģināt, līdz beidzot to izdarīju pagājušajā gadā. Tagad es katru nedēļu trīs vai četras reizes tiešsaistē piedalos jogas nodarbībās, un tas man palīdz uzlādēties gan garīgi, gan fiziski.
Es kolekcionēju pastkartes no muzejiem – to man ir gandrīz 200. Nesen es dāvanā saņēmu vinila skaņuplašu atskaņotāju, tādēļ sāku kolekcionēt arī skaņuplates. Piemēram, man ir džeza un rokenrola ieraksts, kas ticis izdots ASV pirms Otrā pasaules kara.