Youth LAB prakses programma nenozīmē tikai ikdienas uzdevumu izpildi un jaunu risinājumu izstrādi bankas izaicinājumiem. Šeit, SEB bankā, tā paredz arī bankas vērtību, iekšējās kultūras un nostājas iepazīšanu. Otrās darba nedēļas laikā jaunie praktikanti piedalījās ilgtspējas seminārā, diskutējot par tās nozīmi bankā un iepazīstoties ar soļiem, kurus SEB ik dienu sper ilgtspējas virzienā.
Uzrunājām Baltijas Youth LAB kolēģus, lai saprastu, cik svarīga viņiem ir ilgtspējas tēma gan pašiem, gan vērtējot potenciālo darba devēju, un ko viņi domā par SEB centieniem un ieguldījumiem šajā jomā.
Latvija: Novērtēju, ka manas un darbavietas vērtības saskan
Viena no Latvijas praktikantēm, Lelde Elizabete Kusiņa, norādīja, ka viņu uzrunā SEB sociālās uzņēmējdarbības un izaugsmes programma, kas stimulē ilgtspējīgas uzņēmējdarbības attīstību un palīdz uzņēmumiem virzīties uz priekšu, atbalstot ilgtspējīgas idejas. Viņai ir svarīgi strādāt ilgtspējīgā bankā, kurai ir skaidrs nākotnes un vērtību redzējums, kas saskan ar viņas personīgo skatījumu.
Papildinot Leldes sacīto, kolēģis Agnis Salmiņš minēja, ka arī SEB zaļajiem kredītiem un investīcijām ir liela nozīme. Viņš atbalsta ilgtspēju un redz to kā plusu, tomēr viņam tas nav pats svarīgākais uzņēmuma aspekts.
Igaunija: Arī vasaras praktikants var veicināt kopīgu mērķu sasniegšanu ar SEB bankas starpniecību
Igaunijas gadījumā atbildes bija līdzīgas, proti, jauniešiem rūp ilgtspēja, un tādu pašu attieksmi viņi sagaida arī no darbavietām. Youth LAB praktikante Katrin Kukk pozitīvi novērtēja, ka vairāk nekā 80% no patērētās enerģijas visos SEB grupas birojos iegūta no atjaunojamiem energoresursiem.
Savukārt viņas darbabiedre Iris Juhani piebilda, ka strādāt bankā, kurai rūp ilgtspēja, nozīmē daudz, jo tas dod pārliecību, ka nākotne būs gaiša. “Kaut gan patlaban saskaramies ar dažādām klimata radītām pārmaiņām un sarežģījumiem, ir patīkami apzināties, ka SEB sper soļus šo problēmu mazināšanai,” viņa atzīmē.
Pat vasaras praktikants var veicināt kopīgu mērķu sasniegšanu ar SEB bankas starpniecību. Pirms prakses uzsākšanas Iris Juhani banku asociēja ar papīru kalniem, taču šobrīd viņas domas ir mainījušās, jo SEB banka sniedz elektroniskos pakalpojumus, izvairoties no fiziska papīra izmantošanas, un tas ir liels solis ceļā uz ilgtspējīgu pasauli.
Lietuva: SEB banka spēj noteikt un virzīt tendences
Kas attiecas uz Lietuvas kolēģiem, viena no Youth LAB prakses programmas dalībniecēm izteicās, ka mūsdienās, kad tehnoloģiskais progress ļauj radīt un izmantot tīru enerģiju, galvenie tirgus līderi un uzņēmumi, kas ir tik lieli un spējīgi kā SEB, spēj noteikt un virzīt tendences, padarīt tīru enerģiju par jauno normu, ieviešot to savā darbībā, un rādīt labo piemēru dabas resursu saglabāšanā. Viņa arī uzsvēra, ka darbs ilgtspējīgā uzņēmumā paredz atbilstību viņas personīgajām vērtībām. Izvēloties darba devēju, jauniete netieši izvēlas, kādu ietekmi viņas darbs atstās uz apkārtējo sabiedrību un vidi.
Viņas kolēģe Vasarė Liutkevičiūtė atklāja, ka viņai īpaši patīk zaļais mājokļa kredīts, kuru SEB banka jau sākusi piedāvāt Zviedrijā. Vasarė uzsvēra, ka tas noteikti ir ļoti daudzsološs solis, lai veidotu ilgtspējīgākas mājsaimniecības un mudinātu cilvēkus izvēlēties klimata gudrās mājas.
Aušra Šamšonienė: Ilgtspēja prasa radošus risinājumus
Youth LAB prakses programmas semināra laikā Aušra Šamšonienė, Baltijas Ilgtspējas darbības vadītāja, praktikantus iepazīstināja ar SEB bankas ilgtspējas plāniem: ”SEB banka cenšas iznest savu ilgtspējas misiju plašā mērogā un informēt par tās nozīmi arī bankas klientus, sabiedrību, darbiniekus un praktikantus. Tikai kopā mēs varam būtiski ietekmēt klimata pārmaiņas, sociālo vidi un pārvaldības procesus. Koncentrējoties uz ilgtspējas izaicinājumiem un domājot par potenciālajiem risinājumiem, mums ir jābūt radošiem, jāmeklē jaunas uzņēmējdarbības iespējas un inovatīvas darba metodes, kā arī jāvadās pēc augstiem starptautiskiem standartiem un līgumiem. Tādēļ ilgtspēja ir neatņemama SEB bankas stratēģijas, biznesa plāna un ikdienas darba sastāvdaļa.